Łączna liczba wyświetleń

piątek, 1 kwietnia 2011

Wygrana ZAKS-y na koniec sezonu

W swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego Kędzierzyńska Zaksa łatwo pokonała Delectę Bydgoszcz 3: 1 . Klub z Opolszczyzny zakończył rozgrywki na 3 miejscu i w play off- ach zmierzy się z drugą Resovią Rzeszów. Do finałów awansowały jeszcze lider Skra Bełchatów i czwarty AZS Częstochowa.

Zespół ZAKS- y zagrał w Bydgoszczy w eksperymentalnym składzie. Trener Stelmach dał odpocząć podstawowym graczom, a co za tym idzie szansę otrzymali rezerwowi. W meczu nie zagrali : Paweł Zagumny, Michał Ruciak(kapitan), JurijGladyr i Piotr Gacek.W pierwszej części pierwszego seta gra była wyrównana, dopiero po uzyskaniu 10 punktów, ZAKS-a się rozkręciła i po kilku punktach zdobytych przez Czrnieckiego i Jarosza=, nasz zespół wygrał tego seta 25: 19.

W drugim secie byliśmy świadkami przebudzenia Delecty, która od samego początku wyszła na prowadzenie i aż do końca go nie oddała. ZAKS- a próbowała odrobić tę stratę i nawet udało sie doprowadzić do remisu 21: 21, ale w końcówce lepsi okazali się siatkarze z Bydgoszczy, którzy wygrali tego seta 22:25.

Trzeci set to znów początkowe prowadzenie Delecty, gracze z Bydgoszczy wygrywali 10: 7, ale Kędzierzynianie wyrównali przy 12: 12 i od tamtej pory to oni byli górą na parkiecie. Bardzo dobrze w ataku spisywał się Tine Urnaut, który w meczu zdobył aż 20 punktów. ZAKS-a wygrała tą odsłonę 25: 21.

Bohaterem czwartego seta został Wojciech Kaźmierczak siatkarz z Kędzierzyna, którego zagrywka zapewniła ZAKS-ie zwycięstwo. Przez prawie całego seta to Delecta była górą, zespół z Opolszczyzny gonił rywali i robił wszystko aby nie musieć grać tie-breku. Wtedy na linii końcowej stanął Kaźmierczak, który zagrywką zdobył aż 5 punktów i ZAKS- a pokonała Delectę Bydgoszcz 25: 21 , a cały mecz wygrała 3: 1.

To był ostatni mecz naszego klubu w sezonie zasadniczym. Naszych siatkarzy czeka teraz ciężki bój o finał z Resovią. Zespołu są na podobnym poziomie, ale to Resovia okazała się lepsza po sezonie zasadniczym. ZAKS-a ma jednak przewagę nad klubem z Rzeszowa, bowiem ostatni ligowy mecz wygrali Kędzierzynianie, a Resovia w pierwszych pojedynka będzie grała bez swoich podstawowych graczy, którzy są kontuzjowaniu. Pierwszy mecz już w sobotę 02.04.2011 w Rzeszowie.