Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 3 kwietnia 2011

Zwycięstwo ZAKS- y w Rzeszowie.

W swoim pierwszym meczu półfinałowym siatkarze z Kędzierzyna pokonali Resovię Rzeszów w tie-breku 3:2, a w całej rywalizacji wygrywają 1: 0. Drugi mecz odbędzie się już dzisiaj znów w Rzeszowie i miejmy nadzieję, że siatkarze ZAKS-y wykorzystają kontuzję Resovi i wrócą z kompletem zwyćiestw.

Ten mecz był prawdziwą ucztą dla fanów siatkówki. W hali "Podpromienie" zebrał się komplet kibiców, którzy byli siódmy zawodnikiem Resovi. Jednak nawet siódmy zawodnik nie pomógł i to Kędzierzynianie odnieśli zwycięstwo.

Pierwszy set należał zdecydowanie do gospodarzy. ZAKS-a jeszcze nie weszła w mecz. W zespole Resovi bardzo dobrze funkcjonał element zagrywki z którym Kędzierzynianie nie mogli sobie poradzić. Najlepszymi graczami tej partii byli Tomasz Józefacki i Matej Cernić. Gospodarze wygrali tego seta aż 19:25.

Druga partia należała już do graczy z Kędzierzyna. Wszystko zaczęło się od wysokiego prowadzenia gości 4: 0, które z czasem było powiększane. O wygranej zadecydowały dobre rozegrania Pawła Zagumnego i naszych atakujących Michała Ruciaka i Dominika Witczaka. ZAKS-a wygrała drugiego seta 25: 18, a w całym meczu doprowadziła do remisu 1: 1

Set trzeci to znów skuteczna gra zespołu z Opolszczyzny, która znów doprowadziła do zwycięstwa. Na pochwałę w tym secie zasłużył sobie nasz liber Piotr Gacek. Wygrana była tak wysoka dzięki świetnej grze blokiem, po której goście zdobyli aż 8 punktów. W całym secie ZAKS-a wygrała 25: 18, a w meczu było już 2: 1.

Resovia jednak nie mogła oddać tego meczu bez walki, dlatego zmotywowała się w czwartym secie i zdołała doprowadzić do tie- breaka. O sile Resovi w tej części spotkania zdecydował powracający po kontuzji Olieg Achrem, a także błędy własne zespołu z Kędzierzyna. ZAKS-a przegrała tą odsłonę meczu 17:25.

Tie- breka okazał się szczęśliwszy dla zespołu z Opolszczyzny. ZAKS-a zagrała dobrze blokiem i zagrywką, a bohaterem spotkania został Jurij Gladyr, który zdobył dwa ostatnie punkty dla siatkarzy z Kędzierzyna. ZAKS-a wygrała całe spotkanie 3: 2 i w półfinale prowadzi 1: 0. Już dzisiaj kolejny mecz półfinałowy, znów w Rzeszowie, miejmy nadzieję, że nasi siatkarze wygrają i wrócą do domu z kompletem punktów i psychiczna przewagą na kolejny mecz lub mecze o finał.