Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 5 kwietnia 2011

ZAKS-a 0: 3 Resovia

Zespół z Kędzierzyna wrócił z wyjazdu z 3 punktami. Plan minimum ZAKS-a wykonała, ale rywalizacja znów zaczyna się od początku, bowiem dotychczasowy wynik to 1: 1. Pierwszy mecz wygrała ZAKS-a 3: 2, zaś w drugim spotkaniu nasi siatkarze ulegli Resovi 0:3.

W drugim meczu w Rzeszowie ZAKS-a nie była w najwyższej formie. Po naszych siatkarzach było wyraźnie widać zmęczenie sobotnią rywalizacją. ZAKS-a była cieniem zespołu z soboty, zaś zawodnicy Resovi okazali się być w wyśmienitej formie. Nie jest tajemnicą, że te dwa zespołu są na bardzo podobnym poziomie siatkarskim i większość specjalistów spodziewa się pięcio-meczowego pojedynku. Na razie w rywalizacji jest 1: 1 i to ZAKS- a jest w lepszej sytuacji, bo kolejne spotkania zostaną rozegrane w hali " Azoty". Mecz z niedzieli był szybkim pojedynkiem, gdzie zwycięzcą była tylko jedna ekipa- Resovia Rzeszów. Zawodnicy z Kędzierzyna nie radzili sobie z niczym, nie potrafili dokładnie odebrać, zaserwować, a nawet skończyć akcji. Pierwszy set siatkarze z Rzeszowa wygrali 21: 25.

Druga odsłona spotkania nie przyniosła poprawy sytuacji. Siatkarze ZAKS- y nadal nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie dobrze grających rzeszowian. Resovia poprawiła w tym secie przyjęcie, a co za tym idzie grała dużo dokładniej i dzięki temu znów wygrała 19:25.

W secie trzecim wszyscy liczyli na przebudzenie się ZAKS- y i w pewnym sensie się to stało. Dzięki dobrej zagywce Jurija Gladyra i skutecznych atakach Jakuba Jarosza ZAKS-a wyszła nawet na prowadzenie 18:16. Jednak końcówka znów należała do Resovi. Zdecydowała dokładność, której więcej było po stronie siatkarzy z Rzeszowa, którzy wygrali ostatniego seta 23: 25 , a cały mecz 0: 3.

Po tych dwóch meczach, gra zaczyna się od nowa. Remis 1: 1 daje obu drużyną takie same szanse. ZAKS-a wygrywając pierwszy mecz wzmocniła się psychicznie, ale porażka 0: 3 na pewno zabolała. Kolejne mecze tego półfinałowego pojedynku już w czwartek i piątek w Kędzierzynie- Koźlu w hali "Azoty" Wszystkich kibiców siatkówi zapraszam na mecze.