Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 8 maja 2011

Mecz na szczycie nie zachwycił

Mecz na szczycie, pojedynek lidera z wiceliderem, wydawałoby się, że mecz kolejki, ale obie drużyny zawiodły. TOR pomimo strzelenia dwóch bramek zremisował ze Startem 1:1.

W mecz lepiej weszli goście z Namysłowa, od początku postanowili zaatakować i szybko zdobyć gola. Jednak TOR mądrze się bronił i próbował wyprowadzać kontrataki, ale piłki z pominięciem linii pomocy nic nie dawały. Piłkarze z Dobrzenie nie zmienili niestety swojej taktyki na ten mecz i co chwile tracili piłkę. Z boiska wiało nudą pomimo tego, że miał to być mecz kolejki. Na pierwszą bramkę w tym meczu kibice musieli czekać aż 41 minut. Wtedy to po ładnym dośrodkowaniu Sieńczewskiego, bramkę zdobył Marek Owsiak. Start wziął się ostro do odrabiania strat, ale przed przerwą piłkarze z Namysłowa nie byli w stanie strzelić gola.

Co nie udało się przed przerwą, udało się po niej. Namysłów podobnie jak TOR wyszedł z szatni zmotywowany. Znów zaczęła się walka o piłkę, raz atakował TOR, raz Namysłów. W 67 minucie po dośrodkowaniu gracza z Namysłowa niefortunnie interweniował stoper TOR-u Daniel Rychlik, który główką skierował piłkę do własnej bramki. Doprowadził tą akcją do remisu. TOR próbował jeszcze odrobić stratę, ale celność graczy obecnych na boisku pozostawiała wile do życzenia. Mecz zakończył się wynikiem 1: 1 i był to wynik sprawiedliwy. Obie drużyny na boisku nie pokazały nic nadzwyczajnego.
Na pewno nie można nazwać tego meczem kolejki, był to słaby pojedynek liderów o awans do III ligi opolsko-śląskiej. Nie wiem czy winna temu była pogoda, czy nastawienie obronne obydwu zespołów, ale mecz nie mógł się niestety podobać. Obie drużyny zdobyły tylko punkt, ale miejsca w tabeli pozostały bez zmian. Na szczycie TOR, z dorobkiem 51 punktów i jednym zaległym meczem, drugi jest Start Namysłów z dorobkiem 50 punktów i jedynym zwycięzcą tej rundy jest Polonia Głubczyce, która dzięki zwycięstwu 4: 0 nad Piastem Strzelce Opolskie, traci już tylko punkt do drugiego premiowanego awansem miejsca.